Przejdź do treści

Catering dietetyczny- o zaletach i wadach gotowych diet pudełkowych

Świat nieustannie się rozwija, co sprawia, że ludzie żyją jeszcze szybciej i bardziej intensywnie. Reklamy, billboardy i media społecznościowe każdego dnia apelują o prowadzenie zdrowego trybu życia, promując ruch i dobre nawyki żywieniowe. Niestety codzienność bardzo często sprowadza nas na ziemię i niejednokrotnie okazuje się, że zabiegani, zmęczeni i przesiąknięci (nie do końca dobrą dla nas) rutyną, spoczywamy jedynie na dobrych chęciach, nie wprowadzając w nasze życie realnych zmian.

W odpowiedzi na wzrost zainteresowania zdrowym odżywianiem, jak również biorąc pod uwagę wyżej wymienione przeszkody, powstała branża cateringu dietetycznego, oferująca swoim klientom gotowe rozwiązania w postaci wyręczenia ich w kuchennych obowiązkach i dostarczenia pod ich drzwi gotowego, dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb jadłospisu.

Co tak naprawdę oferuje nam catering dietetyczny, kiedy i przede wszystkim CZY warto z niego korzystać?

Zalety i wady tego rozwiązania postanowiliśmy przedstawić w kilku czytelnych punktach.

Niewątpliwie dieta pudełkowa jest synonimem zaoszczędzonego czasu i wygody użytkowania. Energię i godziny tracone dotychczas na zakupy, gotowanie i zmywanie wykorzystać można na codzienną porcję ruchu (co bardzo polecamy dla wzmocnienia efektów korzystania z diety), spotkanie ze znajomymi, sen lub inne przyjemności, na które normalnie czasu brakowało. Ponadto, posiłki zapakowane i dostarczone pod wskazany adres dają nam swobodę i pozwalają cieszyć się jedzeniem tam, gdzie właśnie przebywamy.

Catering dietetyczny powstaje we współpracy z wykształconymi i odpowiednio przygotowanymi dietetykami oraz selektywnie dobranymi kucharzami, co gwarantuje korzystającemu pewność dobrze zbilansowanej diety, opartej na świeżych, naturalnych, a przede wszystkim zdrowych produktach. Masz więc nie tylko pewność, że przygotowane posiłki są przemyślane pod kątem doboru makroskładników, witamin i mikroelementów, ale również, że zapewniasz swojemu organizmowi odpowiednią podaż kalorii– co bez wątpienia wpływa na efekty stosowanej diety

Branża cateringu dietetycznego nieustannie się rozwija, ulepszając swoją ofertę. Już teraz potencjalny klient może wybierać z szerokiego wachlarza gotowych diet, zarówno odchudzających, jak i pozwalających utrzymać optymalną masę ciała. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że dieta pudełkowa może być dobrana również dla osób z chorobami i zaburzeniami metabolicznymi, np. chorobą Hashimoto, insulinoopornością, czy cukrzycą typu 2. Dopasowanie diety do Twoich potrzeb nigdy nie było prostsze- cierpisz na nietolerancję pokarmową lub po prostu czegoś nie lubisz? Obecnie nie jest to już żadną przeszkodą.

Wiele razy próbowałeś swoich sił na różnych dietach, ale zawsze nadchodził moment utraty motywacji i chęci do działania? Brakowało Ci regularności? A może najzwyczajniej nie potrafisz gotować i przygotowywane w pocie czoła posiłki po prostu Ci nie smakują? Dieta pudełkowa jest właśnie dla Ciebie! Poza gwarancją smaku, jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i przyzwyczaić organizm do spożywania kilku posiłków o stałych porach.

Znane Ci jest na pewno powiedzenie, że „kota w worku się nie kupuje” i zdecydowanie się z tym zgadzamy! Dlatego do zalet diety pudełkowej dopisujemy szeroki wybór wcześniej opisanych diet, a ponadto możliwość wykupienia ich wersji testowej– nie możesz zaprzeczyć, że lubisz wiedzieć na co wydajesz swoje pieniądze ☺

Podsumowując powyższe- my już uważamy, że nie ma się nad czym zastanawiać ☺ 

Musimy jednak rzetelnie zauważyć, że do znalezionych przez nas potencjalnych WAD korzystania z cateringu dietetycznego zaliczane są przede wszystkim:

  • koszty diety,
  • często używane plastikowe opakowania,
  • z góry narzucony jadłospis.

Z naszych obserwacji wynika również, że:

  • jakość, a co za tym idzie zdrowie są bezcennymi wartościami, na które nie powinniśmy żałować pieniędzy,
  • dzięki opakowaniom, możemy zaoszczędzić na zmywaniu naczyń (co również jest z pożytkiem dla naszej planety), a ponadto wykonane są one z tworzywa, które można poddać recyklingowi!

CZY WIESZ ŻE, pojemniki po naszym cateringu możesz wystawić przed swoje drzwi?
Dostarczając Ci nową porcję pyszności, zabierzemy je i zajmiemy się tym, aby trafiły w odpowiednie miejsce nie zanieczyszczając naszej planety
!

Narzucony jadłospis przestaje być problemem, gdy posiłki są przede wszystkim smaczne, a do tego starań dokłada cały sztab ludzi, dla których Twoje potrzeby i Twoje zdrowie jest tak samo ważne jak ich własne! ☺ Masz jeszcze jakieś wątpliwości ?

Dajmy sobie szansę, a przekonasz się, że warto.

Doznania smakowe i efekty, które osiągnięsz korzystając z Light Marlin zaskoczą nawet Ciebie. Spróbuj, nie pożałujesz.

Posiłek Cateringu LighMarlin